Paroc - płyta Ros 30g

Paroc - płyta Ros 30g

manufacturer: Paroc

Category: mineral rock wool - Paroc

product #: 3828

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
46,80zł
for
discount price
net unit price
36,00zł
for
minimum trading quantity
the amount of product
47.52
unit
trading
47.52
total price
net list price
2 223,94zł
for 47.52
total price
discounted net price
1 710,72zł
for 47.52
price-list
gross unit price
57,56zł
for
discount price
gross unit price
44,28zł
for
minimum trading quantity
the amount of product
47.52
unit
trading
47.52
total price
gross list price
2 735,44zł
for 47.52
total price
gross discount price
2 104,19zł
for 47.52

Product description

Płyta dachowa PAROC ROS 30g to niepalna izolacja z wełny kamiennej zastosowana jako nośna izolacja termiczna istniejących i nowych dachów płaskich z wentylowaną izolacją. Dachowa płyta izolacyjna została opracowana tak aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Odpowiednia płyta dachowa jest dobierana w oparciu o właściwości mechaniczne produktu oraz przewodnictwo cieplne. Naprężenie PAROC ROS 30g przy ściskaniu wynosi 30 kPa, co oznacza, że płyta może wytrzymać 3000 kg/m2 ciężaru podczas montażu i użytkowania. Oznacza to, że nadaje się do ciężarów normalnych. Rowki wentylacyjne na powierzchni płyty są zainstalowane w górę w czasie instalacji. Rowki umożliwiają trwałe suszenie całej konstrukcji dachu.

Sztywna, ogniochronna płyta z wełny kamiennej o wysokich właściwościach izolacyjności cieplnej. Stanowi płytę spodnią w dwuwarstwowym rozwiązaniu izolacyjnym. Najczęściej stosowana z płytą wierzchnią PAROC ROB 60, występującą bezpośrednio pod powłokowymi pokryciami dachowymi. Płyta spodnia w dwuwarstwowym systemie PAROC AIR, ze specjalnymi rowkami wentylacyjnymi.

Zastosowanie

Niepalna, płyta z wełny kamiennej do izolacji cieplnej, ogniowej i akustycznej dachów płaskich o małym nachyleniu(1:40). Stosowana jako płyta spodnia w dwuwarstwowej izolacji betonowych lub blaszanych stropodachów niewentylowanych. Razem z izolacyjną płytą wierzchnią PAROC ROB 60 stanowią doskonały układ cieplno-mechaniczny chroniący dach płaski. Płyta posiada rowki wentylacyjne i jest elementem systemu PAROC AIR.

Wytrzymałość

Niezmienność reakcji na ogień przy działaniu ciepła, czynników klimatycznych oraz czasu użytkowania: Właściwości ogniowe wełny mineralnej nie pogarszają się z upływem czasu. Klasyfikacja Europejska produktów jest związana z zawartością organicznego lepiszcza, która nie zwiększa się z upływem czasu.
Niezmienność oporu cieplnego przy działaniu ciepła, czynników klimatycznych oraz czasu użytkowania: Przewodność cieplna produktów z wełny mineralnej jest niezmienna w czasie, lata doświadczeń wykazały, że włókna strukturalne są stabilne a w porach wyrobu nie znajdują się inne gazy oprócz powietrza atmosferycznego


Technical data

declared thermal conductivity λ:
0,036 W/mK
diffusion resistance µ:
1
fire classification - reaction to fire:
A1
length:
1800 mm
water absorption:
< 1 kg/m2
width:
1200 mm
Number of cubic meters per pallet:
47,52 m²
number of packages on a pallet:
22
size:
100 mm

Attachments